FacebookMySpaceTwitter

Parada maturanata i u Topoli

Parada maturanata osnovnih i srednjih škola za Ginisa i ove godine će biti organizovana i održana u Evropi pa tako i u Srbiji. Maturanti u našoj zemlji su se već tradicionalnim plesom na završetku školske godine uključili u veliki evropski projekat „PARADA MATURANATA OSNOVNIH I SREDNJIH ŠKOLA". Projekat jedanaesti put okuplja mlade u velikom broju, a prvi grad u Srbiji čiji su maturanti plesali je bio Kraljevo. Prvi put ove godine uključuje se i Bačka Topola, odnosno 224 maturanta tri srednje škole.

srb maturanti

Na manifestacionom, velikom trgu kod katoličke crkve, plesaće kadril uz prepoznatljive rekvizite, majice istih boja i kišobrane, u petak 22. maja sa početkom u 12 časova. Predhodiće mu proba svih učesnika zajedno sa profesorima koji su za ovu priliku prošli obuku u Kikindi, a obraćanje predsednika opštine je u 11.45 časova. Svi koji žele prisustvovati plesu maturanata dobro su došli, a ceo događaj prenosiće radio stanica BEOGRAD 202.